Holka modrooká

24. září 2008 v 16:24 | °°ChoCha°° |  creation
No to jsme jednou museli ve škole vymyslet příběh...podle mě to bylo takhle... no =D..
Můj pocit je, že tahle písnička vypráví o jedné mladé dívce ménem Alenka. Tahle dívka je nejen krásná, ale i hodná, vtipná a chytrá. Byla pro svět opravdu skvost. Říkalo se, že má ty nejkrásnější oči na světě. Je sice fakt, že to co se říká nemusí být vždy pravda, ale věřte, že tohle pravda je. Měla opravdu moc krásné, tmavě modré oči, v kterých se odrážel celý svět. Když měla radost, její oči zářily jako dvě hvězdičky. Když plakala, byly jako dvě studánky. Možná smutné, ale pořád krásné.
Ostatní dívky ze vsi jí její krásu a hlavně oči velice záviděly, a proto se s ní nebavily a posmívaly se jí. Tak Alenka celé dny tajně sedávala u potoka u starého mlýna, kde pletla věnce z pampelišek, házela je do vody a plakala. Tajně proto, že jí to maminka pořád zakazovala.
Jednou její věnec vylovil nějaký mladý myslivec, Vašek se jmenoval. Jakmile jej vylovil, rozhodl se, že půjde proti proudu, aby zjistil kdo jej upletl. A tak šel a šel, až došel ke mlýnu, kde seděla i Alenka. Ti dva se do sebe na první pohled zamilovali a byli spolu nějakou dobu opravdu šťastni. I k potoku přestala dívka chodit. Jenomže jelikož jí ostatní děvčata bez vyjímky statkářovi dcery Elišky neměly rády, tak se Eliška postarala o to, aby šel Vašek na vojnu. Alenka i Vašek z toho byli velice nešťastní, ale nemohli nic dělat.
Alenka od toho dne, kdy ho odvedli, vůbec nemluvila a jenom plakala a plakala. Opět začala chodit ke mlýnu a přemýšlela. Maminka jí pořád do kola říkala ať tam nechodí, že je velká voda a kdyby tam spadla, nebyla by žádná Alenka. Jenomže Alenka si řekla, že bez Vaška to stejně nemá cenu a i přes všechna varování dál k potoku chodila.
Až jednoho ,,krásného" dne se od potoka už nevrátila a nikdo jí už nikdy neviděl. Říká se, že jí stáhl hastrman. Od té doby už k potoku téměř nikdo nechodí, jen Vašek tam čas od času sedává, hází květiny do vody a přitom mu tečou slzy po tváři. Dokonce skládá i písničky a básničky o Alence-dívce jeho snů a doufá, že se mu jednou vrátí.
Jednou z jeho písniček je i holka modrooká....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lilly Es Lilly Es | Web | 29. srpna 2009 v 12:34 | Reagovat

moc pěkný :)

2 Hauvínek Hauvínek | Web | 29. srpna 2009 v 12:36 | Reagovat

krása..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.